Stalowy pręt czyli z czego zrobione są nogi stołu :)

10:29

Wiele osób ostatnio zadaje mi pytanie, skąd wziąć materiał na nogi do tego stołu czy do stolika naszej czytelniczki. 

Otóż, jest to stalowy pręt zazwyczaj używany na budowach.  Służą do zbrojenia konstrukcji z betonu – stropów, fundamentów, schodów, wieńców. Zamawia się je zazwyczaj z pewnym zapasem, więc bywa, że nie wszystkie zostaną zużyte. Jeśli macie budującego się sąsiada, warto zagadać do niego czy nie zostały mu jakieś resztki ;) 
Aktualnie widzę z okna powstający dom wraz z tymi prętami ;)
Można je też kupić w składzie budowlanym. Pręty są grube, karbowane lub gładkie. Mają różne średnice – od 6 do 32 mm. Ich gięcie nie jest łatwe i wymaga siły. Sprzedawane są na kilogramy – 1 m pręta waży średnio od 0,5 do 3,8 kg, zależnie od jego grubości. 

To, co najważniejsze, a mianowicie, jak je znaleźć? Jest to bardzo proste - wystarczy wpisać w google "stalowe pręty" a waszym oczom ukaże sie wiele możliwości ;) Warto podjechać do sklepu budowlanego, sprawdzić, dotknąć i podjąc decyzje czy to ten właściwy ;)

Życzę wytrwałości przy tworzeniu stołu, bo nie jest to łatwe zadanie, ale efekt może być wspaniały. Oczywiście jeśli chcecie, chwalcie się swoimi dziełami, pokażemy je na blogu ;)

 Pozdrawiam, 
Martyna

 

You Might Also Like

0 komentarze

Znajdź nas na Facebook'u

Instagram