Staircases, czyli piękne wnętrza i klatki schodowe na pierwszym planie

12:04

Witajcie,

W nowym tygodniu wspinamy się na wyżyny! Poniedziałkowe inspiracje to sposób na piękną klatkę schodową. Ci, którzy budują swój własny dom, bądź remontują swoje M i mają to szczęście, że jest ono dwupoziomowe znajdą ciekawe inspiracje na upiększenie domu za pomocą schodów. To element bardzo ważny, choć bardzo często pomijany, spychany na drugi plan. A już na etapie projektu budynku należy przygotować rysunek naszej wymarzonej klatki schodowej. Zaplanować jej wygląd i materiały, z jakich zostanie wykonana.

To na jaki model się zdecydujemy zależy od stylu urządzania, jaki jest najbliższy, funkcjonalności, ale i finansów, bo zdajemy sobie sprawę, że to dość kosztowny wydatek, jeśli nasz pomysł będzie fantazyjny i oryginalny.

Możemy zdecydować się na tradycyjne zbudowane z drewna, nowoczesne - loftowe metalowe klatki schodowe, betonowe, z odrobiną szkła. Możemy pokusić się o oryginalne kształty, kolor, czy schowki, dzięki którym zyskamy dodatkowe miejsce na bibeloty.Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ObrazekObrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przyznacie sami, że wyjątkowo pięknie prezentują się na otwartej przestrzeni, gdzie salon, kuchnia, przedpokój i klatka schodowa zespalają wnętrze, tworząc jedną dużą przestrzeń. W takiej konfiguracji projektanci wnętrz mają największe pole do popisu swoich umiejętności.  Ponadto nie sposób nie dodać, że do każdego stylu możemy dopasować materiał i wygląd naszej klatki, tak by ozdabiała nasze M i czyniła je funkcjonalnym.

Mnie osobiście najbardziej urzekają te surowe, metalowe klatki schodowe, chyba to wynik silnej ostatnio sympatii do prefabrycznych, loftowych wnętrz.  Piękne współgra też biel i cegła.

Jeśli spojrzymy na gitarową klatkę schodową, na myśl przychodzi mi od razu wyrażenie swojej pasji. To jest po prostu piękne!

Autor: MK

Źródło: pinterest.com.

You Might Also Like

0 komentarze

Znajdź nas na Facebook'u

Instagram