Skandynawskie, vintage, eko i klasyczne, czyli białe kuchnie sposobemna piękne wnętrze.

10:34

Witajcie,

Czy biel musi być nudna? Czy biel musi być bazą? Czy zastosowanie tego szlachetnego koloru jako głównego w naszym wnętrzu wiąże się z ryzykiem, zwłaszcza jeśli mówimy o kuchni...

Dziś kuchnie grają pierwsze skrzypce. I będą to kuchnie otulone bielą...Wcale nie nudne, wcale nie ryzykowne, ale piękne...

Kolor biały ma wiele zalet. Powiększa optycznie pomieszczenie, nadaje szlachetności, ale i wyraża czystość pomieszczenia w jakim dominuje.

W otoczeniu intensywnego koloru, metalu czy drewna, biel jeszcze bardziej zostaje uwydatniona. Pomysłów jest wiele, począwszy od połączenia białego koloru kuchni z drewnem na podłodze, kafle na ścianach (wcale nie passe), fantazyjne krzesła, lampy czy poprzez połączenie z surową cegłą.Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z bielą dobrze współgra duża ilość kwiatów zarówno tych ciętych, jak i doniczkowych. Również materiał, z jakiego wykonane zostaną fronty ogrywa istotną rolę. Połyskujący mdf dodatkowo będzie odbijał światło i powiększy pomieszczenie, co jest szczególnie ważne w przypadku niewielkich metrażowo kuchni. Matowa biel na frontach to dobre rozwiązanie dla dużych, przestronnych kuchni, tych nawiązujących swoim charakterem do stylu vintage.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przytulności białej kuchni nadamy poprzez zastosowanie drewna na blatach i dodatkach. Jeżeli chcemy oddać klimat Skandynawii to biel będzie dominowała wszędzie, w dodatkach również. Jeżeli z naszej kuchni chcemy zrobić małe laboratorium, albo surowe wnętrze polecamy zastosować metal i tu np. wszystkie sprzęty AGD proponujemy odsłonić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeżeli zależy nam na stworzeniu nowoczesnej kuchni to idealnym rozwiązaniem będą proste formy szafek i niezbyt dużo dodatków, a dla zwolenników białej kuchni glamour dodatki w kolorze czerni będą strzałem w dziesiątkę!

Kuchnia jest miejscem, w którym spędzamy wiele czasu. Musi być przytulna dla nas samych. Musi wyrażać nasze upodobania i być funkcjonalną. A to jakie dodatki, kolory w niej zastosujemy jest indywidualną sprawą. Dziś udowodniłam Wam, że biel nie musi być nudna i zimna, a przedstawione inspiracje są dowodem na to, jak pięknie prezentują się wszystkie style kuchni w jasnym odcieniu.

Autor: MK

Źródło: pinterest.com

You Might Also Like

0 komentarze

Znajdź nas na Facebook'u

Instagram