Aranżujemy domową spiżarnię.

11:51

Witajcie,

Sezonowych przysmaków ciąg dalszy. Nie sposób pominąć tematu spiżarni, o której wielu  z nas marzy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziś nie jest już tylko pomieszczeniem luksusowym osób posiadających duże domy. Dziś to przede wszystkim względy praktyczne, a przy okazji możliwości aranżacyjne sprawiają, że decydujemy się na nią w swoim M.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Od dawien dawna zwłaszcza domy naszych dziadków obfitowały w jesienno-zimowe zapasy przechowywane w domowych spiżarniach.

Współczesne możliwości pozwalają na wygospodarowanie niewielkiego miejsca w mieszkaniu na przetwory.
Obrazek

Obrazek

Miejsce to zalet ma wiele. Może służyć do przechowywania przetworów, zapasów jedzenia, sprzętu używanego "od święta" i ma wielką zaletę utrzymania porządku w domu.  Wielu z nas nie lubi eksponować w kuchni produktów używanych na bieżąco i przypraw, a przykuchenna spiżarnia jest idealnych do tego schowkiem.
ObrazekObrazekObrazek

Kolejną wielką zaletą jest oszczędność jej przygotowania. To tani i dobry sposób na aranżację wnętrza. Nie wymaga drogich mebli, a regały i półki idealnie oddadzą klimat miejsca. Można w niej zastosować wysuwane i bardzo popularne ostatnio  kosze cargo, które szczególnie w małej przestrzeni idealnie porządkują produkt.
Obrazek

Każdy ma swój klucz na przechowywanie produktów, jednak pamiętajmy o odpowiednio niskiej temperaturze pomieszczenia, więc dobrze jest zlokalizować ją w północnej części domu przy zewnętrznej ścianie.  Nie należy zapominać o wentylacji i zachowaniu suchości w pomieszczeniu.
Obrazek

Ciekawym rozwiązaniem jest stworzenie jej przy kuchni, połączeniu z kuchnią w przypadku otwarcia na salon. Oprócz praktyczności zyskamy estetykę. Usytuowanie spiżarni za pięknymi drzwiami rodem z zamku to strzał w dziesiątkę. Poniższa aranżacja urzekła mnie do reszty. Drzwi są piękne, nadają charakteru banalnemu z pozoru miejscu do przechowywania żywności, ale i przy okazji zdobią całe wnętrze. Praktyczność i design w jednym- TO LUBIĘ.
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

ObrazekObrazek

Z pewnością wśród nas są zwolennicy usytuowania spiżarnia w pierwotnie przeznaczonym do tego miejscu, czyli piwnicy. Klimat również zostanie zachowany, a dodatkowo zyskujemy większą przestrzeń do zagospodarowania.

ObrazekObrazek

Zastosowanie regałów na kółkach to sprytny zabieg, który umożliwia w prosty sposób zmianę konfiguracji spiżarni, w zależności od artykułów przechowywanych w danym momencie. Proste i surowe drewniane regały świetnie sprawdzają się w domowych spiżarniach.

Przeźroczyste odsłaniające zawarte w nich przyprawy, czy też kolorowe pudełka na produkty, piękne kosze wiklinowe, ozdobna ceramika, kosze cargo to niektóre z elementów, które zdobią nasze spiżarnie.

Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Obrazek

Każdemu, kto może wygospodarować choćby niewielką przestrzeń w swoim M polecamy pomyśleć o stworzeniu spiżarni.  To bardzo praktyczne i piękne miejsca, szczególnie w mroźną zimę, gdzie gromadzą rozgrzewające soki i przysmaki.

A jeśli szukacie ciekawych przepisów na pyszne jesienne przetwory to serdecznie zapraszam na zaprzyjaźniony blog Kuchenne Szaleństwa http://www.kuchenneszalenstwa.pl,

Autor: MK

Źródło: pinterest.com, domosfera.pl, budowlane-materialy.com, kokopelia.pl, budujeurzadzam.pl,

You Might Also Like

0 komentarze

Znajdź nas na Facebook'u

Instagram