Wariacje na temat witryny!

14:42

Z pozoru wydawać by się mogło, że mebel ten został wyparty przez nowoczesne rozwiązania architektoniczne. Rzadko kiedy spotyka się we współczesnych domach, a dywagacje na jej temat kończą się stwierdzeniem, że pasuje on do "babcinych i staromodnych pomieszczeń".

Dziś w roli głównej cały czas modna witryna, jako idealny dodatek do przedpokoju czy salonu otwartego na kuchnię.

Mebel ten faktycznie w pierwotnej wersji nie grzeszył wyglądem- miał spełniać ściśle określone funkcje. Dziś oprócz funkcjonalności to dizajnerski gadżet, który skutecznie gra pierwszoplanową rolę w naszym domu. Skrzętnie pomieści wszystkie bibeloty kuchenne, czy salonowe. Może pomieścić ulubione książki, pamiątki z wakacji, cenne rodzinne pamiątki, gadżety, dla których w innych miejscach domu zabrakło idealnego schowka. Witryny z przeszkleniem nadają charakteru i podniosłości zamieszczonym w nich rzeczom. Te z kolei przypominające regały stapiają się z otoczeniem, tworząc klimat swojskości. Bez względu na to co do nich włożymy pamiętajmy, by ich nie przepełniać- gdyż możemy osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego. Kilka drobiazgów, figurek, ceramiki z historią czy książek wystarczy by mebel stał się atrakcyjny. 
ObrazekObrazekObrazekJeśli mebel jest zdobiony to samym wyglądem już nabiera wytworniejszego charakteru. Zwykle mieszkania w klimacie ściśle vintage, retro a nawet eco posuwają się do aranżacji w oparciu o witryny. Powyższe zdjęcia to połączenie witryn z przeszkleniem i bez, a na pierwszy plan wysuwa się ozdobna ceramika. Efekt jest bardzo ciekawy i pozwala na połączenie np. kuchni z salonem. Ułatwia też porządkowanie rzeczy, a te mniej używane pozwala wyeksponować w wytrynie.ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekWe wnętrzach glamour również witryny wyglądają bardzo dostojnie. Mnie osobiście zarówno prostota witryny, jak i jej elegancja bardzo się podobają. Świetnie też sprawdzają się witryny w kolorze pasteli czy bieli- rozświetlają pomieszczenia, a zastosowanie szkła dodatkowo optycznie powiększa nasze M.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekNawet industrialne mieszkania, jak to powyżej mogą poszczyć się witryną wykonaną z metalu- przyznam, że efekt jest rewelacyjny, a mebel staje się nieoczywisty i niebanalny. Jest to rozwiązanie dla odważnych dizajnerów. Ponadto zachwyca mnie biała zabudowa w formie witryny otulająca drzwi łącząca jednocześnie przestrzenie i ocieplająca wnętrze. Stapia się z pomieszczeniem, a jedyne co wysuwa się na plan pierwszy to urocza ceramika i kolorowe szkło.

ObrazekObrazekObrazekObrazekNiezwykle ciekawe jest wbudowanie witryny w ścianę, albo stworzenie jej z części wyspy kuchennej łączącej kuchnię z jadalnią. w tym wypadku sprawdza się idealnie jako miejsce na ceramikę przeznaczoną na specjalną okazję, bądź tę przekazaną z pokolenia na pokolenie. W końcu piękna i ozdobna ceramika musi być pięknie wydysponowana.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Jednym słowem pomysłów na witrynę w mieszkaniu jest wiele. A jeszcze więcej na jej zagospodarowanie. Sugerując się stylizacjami, które dziś dla Was przygotowałam to drobne bibeloty, pamiątki, szkło, ceramika, książki, zdjęcia są najczęściej w niej umieszczanymi dodatkami. Nie ważne co do niej włożymy, ważne by wyrażała nas i nasze zainteresowania, a gwarantuję Wam że w wybranym przez Was miejscu i stylu wpisze się idealnie i będzie piękną ozdobą wnętrza.

Życzę miłego dnia kochani!

Autor: MK

Źródło: pinterest, lovingit.

You Might Also Like

0 komentarze

Znajdź nas na Facebook'u

Instagram