Projekty Ray&Charles Eames

10:00

Witajcie,

Postanowiłam przybliżyć Wam dość ciekawą kwestię związaną z jednym z produktów chyba najczęściej pojawiającą się w naszych propozycjach aranżacji mieszkań. Mam na myśli (dla mnie osobiście obok stołu) najważniejszy mebel w domu- czyli krzesło.

Skandynawia to nie tylko piękne przestronnie czyste, otulone bielą i jasną paletą barw wnętrza. To także wzornictwo dodatków i mebli. Krzesła projektu Ray & Charles'a Eamsów świetnie wpisują się w skandynawską stylistykę dzięki prostocie i funkcjonalności mebli. To słynne Eames Plastic chair opanowały salony i na dobre wpisały się w przygotowywane projekty wnętrz.

Ray&Charles Eames byli światowej sławy amerykańskimi projektantami i designerami nowoczesnej architektury i mebli. Słynne krzesła zaprojektowali w 1950r.  Po raz pierwszy zaprezentowano je podczas konkursu "Low Cost Design" w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku.

Praktyczność i funkcjonalność mebla wynikała z możliwości zmiany oryginalnego kształtu  poprzez modyfikowanie podstawy krzesła. Stąd dziś dostępnych jest kilka różnych modeli Eames w wersji EPA i EPC w ogromnej palecie barw.

Piewszy model to Eames Plastic Armchair, czyli EPA.

Obrazek 
Kolejne powstałe modele to Eames Plastic Side Chair- EPC.

Obrazek 

I moje ulubione modele EPA i EPC, w których metalowe nogi zastąpiono drewnianymi.... I ten cudowny fotel bujany.

ObrazekObrazekObrazek 
Zapewne jeszcze wielokrotnie będę Wam polecać ten model słynnych Eamsów, choć na rynku pojawia się wiele oryginalnych modeli, które również chciałabym Wam pokazać i przybliżyć. Uwielbiam ten model i mam do niego słabość. W moim M na pewno znajdzie się miejsce na EPA RAR, czyli fotel bujany.

Oryginalne Eames możemy zakupić np. w sklepie atakdesign.pl. Mimo to w internecie pojawia się wiele łudzącą podobnych inspirowanych słynnym EPC, EPA modeli krzeseł.

Na koniec powiew Skandynawii z projektem Eames w roli głównej i nie tylko ;-)

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

eames20 eames22

Miłego i wygodnego dnia życzę Wam.

Autor: MK

Źródło: pinterest, atakdesign.pl.

You Might Also Like

0 komentarze

Znajdź nas na Facebook'u

Instagram