Minimalistyczny, nowoczesny projekt

12:01

Ostatnie miesiące miałam dość pracowite, a mianowicie pracowałam nad kilkoma projektami. Zacznę możne od tego, który zaczął się w lutym i skończył w czerwcu. Nie mam zamiaru narzekać, to była wspaniała współpraca - owszem długa, jak na urządzanie 45m2, ale bardzo owocna. Kiedy odebrałam telefon od klienta usłyszałam ze uwielbia minimalizm i bardzo nowoczesne rozwiązania. Mieszkanie miało być proste, przestrzenne, z systemem inteligentnego domu. 

Zaczęliśmy od wyburzenia ścian i zamiany łazienki z kuchnią. Z początku założenie było takie ze ma to być mieszkanie dla jednej osoby. Narodził się pomysł przeszklonej łazienki, której ściany miały elektrycznie się zabielać. Pomysł ten niestety w miarę rozwoju projektu uległ zmianie, tak jak ilość mieszkańców :) nowe założenia to mieszkanie dla pary. 

Kuchnia nie uległa zbyt wielkiej zmianie. Otrzymałam konkretne informacje, lodówka otwarta bez zabudowy, wyspa masywniejsza, z wbudowanym w blat okapem oraz górne tylne szafki wysuwane elektrycznie. 

To na czym zależało inwestorowi to łóżko chowane w zabudowie oraz meble modułowe firmy MUUTO by móc przestawić w razie potrzeb.

Łóżko sterowane za pomocą aplikacji lub pilota ma wbudowane gniazdka oraz stacje dokujące do iPhone. Tył ściany został wyłożony miękkimi panelami fluffo. 

Prócz zwykłych półek szafa skrywa 4 dodatkowe pufy, by w razie potrzeby je wyciągnąć. 

Ważnym, a nawet najważniejszym elementem tego mieszkania to cześć "biurowa" inwestora. Do pracy potrzebował blatu sterowanego tak, by osiągał odpowiednie, rózne wysokości, a gdy nie jest potrzebny, aby znikał :). Blat został zamocowany na systemie firmy LINAK, gdzie siłownik został ukryty w zabudowie mdf. 

Krzesło do biurka również zostało ukryte w zabudowie i w razie potrzeby wyciągane. 

Na ścianie znalazły się 4 monitory oraz tv. Główne założenie było takie aby można było oglądać tv z kanapy czy łóżka jednocześnie pracując i nikomu nie przeszkadzając. 

Sofy modułowe firmy MUUTO maja tu jeszcze jedno zastosowanie, a mianowicie klient lubi pograć w playstation :) zależało mu na tym by jeden z modułów przesunąć jak najbliżej tv. 

Całość pomieszczeń nie mogło mieć listew łączących, również szafa na korytarzu, aby robot sprzątający miał możliwość dotarcia do wszystkich kątów...i aby wracał do szafy na korytarzu :) 

Zdecydowaliśmy się na podłogę drewnianą firmy chapel parkiet.

Łazienka finalnie ma zupełnie inny wygląd niż ta z początku projektu - długo szukaliśmy tutaj idealnego rozwiązania :) Myślę, że się udało. 
Drzwi do łazienki chowają się w ścianie - prawe skrzydło chowane na górnej prowadnicy z białego mlecznego szkła. Lewa strona jest nieruchoma. 
Prysznic został podzielony na dwie części, oddziela je długa szyba prysznicowa, która ma zabudowę aż pod sufit. 
Białe płytki to spiek kwarcowy wielkoformatowy 300x 100. Klient nie lubi ozdobników i zawsze bardzo podobały mu się jednolite powierzchnie w łazience. 

Na podłodze w części wc znajduje się mozaika z czarnych hexagonów  firmy raw decor. 
Umywalka nablatowa to marmorin TATOO.

Całość miała być dobrze doświetlona. na suficie oraz ścianie znajdują się linie świetlne firmy BPM Lighting.

Aktualnie projekt czeka na swój finał w postaci realizacji, mocno trzymam kciuki za te inwestycje bo jest nietuzinkowa :) 

Poniżej znajdziecie zdjęcia projektu.

Pozdrawiam serdecznie inwestora, powodzenia!

Martyna 

PIERWSZY PROJEKT KONCEPCYJNY:


PROJEKT FINALNY - AKCEPTACJA KLIENTA:
You Might Also Like

8 komentarze

 1. No no, a prawdę świetny projekt!

  Pozdrawiam cieplutko,
  Merely Susan

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! Bardzo nowoczesne mieszkanie, ale jednocześnie minimalistyczne. Nie ma tutaj nic przesadzonego, a te gadżety nadają mu niesamowitego charakteru. Bardzo mi się podobają takie rozwiązania :) Widać, że musieliście oboje się nad tym napracować.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie też projekt ten bardzo przypadł do gustu. Poza elegancją i prostotą zauroczyły mnie wręcz te śliczne pufy w kształcie małych pieńków drzew. Fantastyczny pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne, nowoczesne wnętrza. Idealnie w moim stylu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejny projekt, który idealnie wpasowuje się w mój gust. Bardzo ciekawy pomysł na pufy w szafie.

  OdpowiedzUsuń

Znajdź nas na Facebook'u

Instagram