Nowy projekt - mała łazienka :)

12:30

Poniższy projekt był nie lada wyzwaniem :) 
Wnętrze jest niewielkie, bo to zaledwie 2,56 m2, natomiast inwestorka miała pewne, określone wymagania. Z początku zamiast wanny miał być prysznic... niestety, nawet najmniejszy nie komponował się z całością tak dobrze jak wanna. Dzięki wannie mogłam w odpowiedni sposób zaprojektować przestrzeń tak, aby nie ograniczała poruszania się w niej ich właścicielom. Między ścianą od drzwi wejściowych, a blatem jest niewiele miejsca bo zaledwie 80 cm... bardzo chciałam dogodzić inwestorom, niestety musimy pamiętać, że małe pomieszczenia ograniczają nasze możliwości. 

Całe mieszkanie inwestorki to określone kolory: biel, szarość, cegła, beton, czerń, czerwień i drewno wenge. Łazieneczka nie miała wyjścia :) musiała wkomponować się w pozostałe równie piękne pomieszczenia. 

Ściany pokrywa biała, dobrze zaimpregnowana i wilgocioodporna cegła. Taka stylizacja w łazience jest również praktyczna, gdyż cegła wykazuje dużą odporność na wilgoć i nie wymaga specjalnego traktowania w czasie prac pielęgnacyjno - porządkowych. Cegła jest odporna na wnikanie kurzu i brudu.

Na podłodze mocny akcent w postaci płytek cementowych, które znajdziecie tutaj . Motyw powtarza się nad wanną.
Jedna ze ścian została pokryta płytami z betonem architektonicznym. Za lustrem kryją się dwie szafki, a pod umywalką została zaprojektowana dodatkowa szuflada. Pralka została ukryta w zabudowie na wymiar. 
Drzwi - choć tu wydają się ciemne są w kolorze wenge, który pojawia się również w drabinie oraz dozowniku na mydło. 

Materiały:
1. cegła
4. szafki - na wymiar - mdf biały lakier z połyskiem.
5. grafiki - whiteinteriordesign.blogspot.com
6. drabina -DIY, materiały dostępne w leroy

Pozostałe nasze projekty znajdziecie na www.whiteinteriordesign.pl 
Miłego dzionka - Martyna

You Might Also Like

4 komentarze

  1. Uważam, że bardzo ładnie Ci wyszło. Chyba niełatwo projektuje się tak niewielkie przestrzenie

    OdpowiedzUsuń
  2. Wygląda niesamowicie. Jedna z ładniejszych łazienek, jakie widzieliśmy :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Mimo małej przestrzeni, wykonałaś to wzorowo. Jestem pod dużym wrażeniem. Podoba mi się dobór mebli łazienkowych które dobrze komponują się z wnętrzem oraz dają wrażenie, że pomieszczenie jest większe :)

    OdpowiedzUsuń

Znajdź nas na Facebook'u

Instagram