Pomysł na ścianę z cegły...

11:14

Remont to czas wyboru koloru ścian, faktury, tapety i innych elementów wyrażających osobowość jego właścicieli.

Dziś proponuję Wam cegłę! Oszalałam na jej punkcie, do tego stopnia, że znalazła się w moim M3! Jest oryginalną i niebanalną ozdobą każdego mieszkania i świetnie wpisze się w każdy styl.
Przygoda z cegłą zaczęła się od problemu z pękającą ścianą...Cóż począć, trzeba działać! Analiza rynku wskazała, że wiele materiałów nie poradzi sobie z powstającymi w wyniku ruchów ściany pęknięciami...Do wyboru mieliśmy płytki gipsowe, beton w postaci płyt, płytki imitujące cegłę belgijską. Inne materiały, które nam się podobały to fantazyjne fototapety, ale niestety u nas nie można było ich zastosować.

Długo się nie zastanawialiśmy i w ruch poszły prace. Mam dla Was kilka cennych rad jeśli i Wy zechcecie w swoim M zaszaleć z cegłą. Montaż cegły wymaga precyzji, dokładności i konsekwencji. Na rynku dostępnych jest kilka faktur: od tych przypominających klinkier do idealnie odwzorowujących naturalną cegłę. Kolorystyka też jest bogata od beżo-brązów, przez czerwień i głęboką czerwień, a nawet grafit. W zasadzie materiał ten jest podatny na farbę, więc Wasza inwencja może pokusić się o przemalowanie jej na dowolny kolor - polecam farbę lateksową dobrze kryjącą.

1. Podłoże ściany musi zostać oczyszczone z farby - dokładnie je ścieramy papierem ściernym.
2. Gruntujemy specjalnie przeznaczonym preparatem.
3. Nanosimy linie poziome w celu łatwiejszego montażu cegły, o wysokości 15 cm, tj. 2xwys. płytki plus fuga.
4. Zaczynamy przyklejać płytki wzdłuż wyrysowanych linii, co drugi rząd.
5. Po 14 dniach możemy zafugować. Po kolejnych 14 dokładnie oczyścić z kurzu i zbędnej fugi i zabezpieczyć specjalnym preparatem Żywy kolor do kamienia.
6. Jeśli mamy ochotę możemy je pomalować na dowolny kolor.

Ja osobiście szaleję na punkcie białej cegły.

Realizacje inwestorskie pokazują, że cegła jest dość modna ostatnio. Przede wszystkim każde z pomieszczeń naszego domu świetnie ją wyeksponują, czy to kuchnia, salon, przedpokój czy łazienka.

Nadaje mieszkaniu niepowtarzalnego charakteru, drapieżności, wprowadza włoskie klimaty, albo wręcz nadaje surowości wnętrzu. Niezwykle wygląda umieszczenie je na fragmencie ściany. I na dodatek umożliwia ozdobienie jej fotografiami, półkami, innymi gadżetami.

Cegła w kuchni.

Biała kuchnia i cegła w naturalnym kolorze wygląda imponującą.


Jeżeli mamy możliwość odsłonić cegłę z murów naszego domu, to efekt jest niepowtarzalny.

ObrazekObrazek 

Zestawiona z surową metalową podłogą zdaje się ocieplać wnętrze i tworzyć ciekawy klimat dla młodych odważnych ludzi, klimat jakby z Brooklyn'u.

Obrazek

Czas na cegłę w przedpokoju.

Biel, cegła, minimalizm...nic dodać nic ująć.

ObrazekObrazek 

A w salonie....

ObrazekObrazek 

I w wersji białej proszę ;)

Obrazek 

W sypialni prezentuje się równie uroczo...

Jasne, przytulne wnętrze, z naturalnym drewnem i odkrytym fragmentem cegieł na ścianie..

Obrazek

Te bele i garderoba...zakochałam się w tym wnętrzu...

Obrazek

Obrazek 

I na koniec łazienka...gdzie równie pięknie prezentuje się drewno zestawione z cegłą...

ObrazekObrazek

Jak Wam się podoba zastosowanie cegły w mieszkaniu? Czy zdecydowalibyście się odmienić swoje wnętrze w taki sposób? W kolorze naturalnym cegły, czy może w bieli albo innym? Która z inspiracji spodobała się Wam najbardziej? Czekam na opinie!

A już niedługo aranżacja cegły u inwestora ;)

Autor: MK

Źródło: urządzamy.pl, dompusdom.pl, dor.blox.pl, deccoria.pl, wymarzonemiejsce.blogspot.com,e leganckiewnetrze.blogspot.com, www.tumblr.com, e-mieszkanie.pl, lovelyrain.tumblr.com, pinoteka.pl azyciekolemsietoczy.blogspot.com,

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Lubię cegłę w mieszkaniach, ale tylko wtedy, gdy wystrój też jest nieco surowy. Tutaj to się trochę gryzie.

    OdpowiedzUsuń

Znajdź nas na Facebook'u

Instagram