Cały świat pokochał biokominki

09:43

Przed zbliżającym się weekend i sielskim odpoczynkiem uraczę Was bardzo przyjemnym i wdzięcznym tematem, który mnie pochłonął do reszty, a mianowicie Biokominkami.

Zainteresowanie tematem nastąpiło w trakcie remontu własnego 3M. Los tak chciał, że trafiło mi się bardzo ciekawe mieszkanie w bloku w jednej z pod poznańskich miejscowości, w atrakcyjnej cenie. Niestety jednym dużym minusem było brak możliwości posiadania prawdziwego, klimatycznego kominka.

To jednak nie stanęło na przeszkodzie żeby zrealizować marzenie moje i męża o posiadaniu klimatycznego miejsca w naszym mieszkaniu. Wtedy padło na biokominek...I tu zaczyna się cała zabawa!

Inspiracje w internecie są oszałamiające. Zaraz się o tym przekonacie sami. Naszym łupem padł biokominek wolnostojący i tzw. plazmowy.

biokominek-wolnostajacy

Zalet posiadają wiele: świetnie wpasowują się do każdego stylu wnętrza, wprowadzają element nowoczesności, oryginalności, nie wymagają montażu komina odprowadzającego spaliny, a ponadto nie trzeba ich opalać drewnem ani żadnym innym paliwem stałym. To jednak nie wszystko...

Są one wymagające i decydując się na nie w pomieszczeniu musimy zadbać o kilka ważnych elementów i przestrzegać zasad ich użytkowania.

Pomieszczenie muszą być dobrze wentylowane, a w przypadku oryginalnego kształtu dobrze by były dość duże...Mogą zostać zamontowane w specjalnie przygotowanej zabudowie kartonowo-gipsowej (najlepiej dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa zastosować płytę ognioodporną). Wedle uznania mogą być wolnostojące, albo montowane bezpośrednio do ściany za pomocą specjalnych śrub. Producenci oferują szeroką gamę zastosowań produktu, wraz ze szczegółowym informacjami o montażu.

To biopaliwo stanowi podstawę palenia biokominka. Ważne: Nie wolno dolewać biopaliwa w trakcie palenia biokominka, a także wylewać poza pojemnik - może to uszkodzić sam biokominek.

Sami widzicie, nie jest to zbyt trudne, a efekt murowany. Zapraszam na wycieczkę do świata biokominków i ich różnorodnych zastosowań.

Które Was szczególnie uwiodły? Zapraszam do dyskusji.

biokominek_misterio__zdj2

Obrazek

biokominek- skandynawskie klimaty

biokominek wiosenne wydanie z biokominkiem w tle

biokominek odjazdowy

biokominek a może skusić się na montaż z łazience

biokominek 7

biokominek 4

biokominek


biokominek plasma

Autor: MK

Źródło: prportal.pl, everi.pl, biokominek.wordpress.com, biokominek.org, blog.zdobi.pl, forum.muratordom.pl, buildingscheme.com, blog.malabell.pl, dekrisdesign.com, ekspertbudowlany.pl, busydoor.com, dekoteria.pl, finalarchitecture.com, fancyhomedesign.net, gazetomania.pl.

You Might Also Like

0 komentarze

Znajdź nas na Facebook'u

Instagram