Kilka słów o wybranych stylach

15:33

Wnętrze mojego domu jest w stylu skandynawskim. Uwielbiam ten styl, dziś jest on bardzo popularny i jak wszyscy wiedzą prosty, jasny i przytulny. Z obserwacji wiem, że sporo ludzi dobrze czuje się w mieszkaniach o takiej stylizacji.   
Ostatnio jednak zauważyłam, że ja doskonale odnajduję się również we wnętrzu prowansalskim, ale takim połączonym ze stylem skandynawskim oraz mam sentyment do domów z drewna - np. typowo góralskich wnętrz, doskonale rzeźbionych (ukłon w stronę rzemieślników) i pachnących drewnem (swoją drogą uwielbiam zapach drewna w każdej postaci, surowe, palone czy wilgotne - taki fetysz). Te style sprawiają, że czuję się bezpiecznie, miło... Jest przytulnie. 

Poza tym ogromne wrażenie zawsze na mnie robiły stare babcine chaty :) to nie jest mój styl, jednak tajemniczość tych wnętrz, starych mebli z historią działają na mnie jak magnes. Wiem, że takie wnętrza wiele widziały, wiele słyszały i właśnie to sprawia, że gdy idę przez takie stare pomieszczenia, słyszę skrzypiące deski pod nogami mam przyjemne ciary na plecach :) 

Poniżej kilka zdjęć w stylizacjach, które powyżej opisałam. 
A teraz przyznajcie się czy macie jakieś swoje ulubione style wnętrzarskie? Dzielcie się śmiało :)

Martyna

1. Mój salon
2. Styl prowansalski

3. Górskie chaty

 


4. No i na koniec stare chaty :)


ź: pinterest.com, www.whiteinteriordesign.pl You Might Also Like

5 komentarze

 1. Ciekawe zestawienie. Styl prowansalski na tych zdjęciach podoba mi się szczególnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi najbardziej odpowiada styl skandynawski :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Najbardziej podoba się nam Twój salon!

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja bym połączyła styl starej chaty ze stylem skandynawskim. Marzy mi się takie wnętrze... Wysoki sufit, stara klimatyczna podłoga, biel na ścianach, kominek itp...

  OdpowiedzUsuń

Znajdź nas na Facebook'u

Instagram