Drewniana tkanina Elisy Strozyk

13:58

Kilka dni temu miałam okazję uczestniczyć w imprezie organizowanej w górach dla pasjonatów outdooru i poznać bardzo ciekawych ludzi m.in. projektanta znanej marki outdoorowej. Podczas naszej rozmowy na temat kolorów, tkanin oraz wnętrz, dowiedziałam się o pewnym produkcie, który wydawać by się mogło, że nie ma prawa by istniał w tej formie. 

Mowa tutaj o drewnianej tkaninie, której pomysłodawczynią oraz projektantką jest Elisa Strozyk urodzona w Berlinie. Studiowała w Paryżu na École nationale supérieure des Arts Décoratifs (EnsAD), oraz w Berlinie - gdzie zrobiła dyplom z tkaniny.

Wooden Textile, czyli drewniana tkanina, to właśnie jej projekt dyplomowy, którym w krótkim czasie zdążyła zachwycić świat wzornictwa. Na niezwykłą tkaninę składają się pocięte na małe, symetryczne kawałki drewna, które następnie w określony ściśle według wzoru sposób umieszcza się na tkaninie. Powstały w ten sposób materiał jest bardziej podatny na formowanie, układanie i wszelkie zmiany. Jest bardziej giętki i elastyczny, bardziej plastyczny niż drewno. Z drewnianej tkaniny projektantka tworzy narzuty, dywan, abażury. 

Pomyślałam, że fajnie byłoby wykorzystać elementy tej tkaniny w zwykłych t-shirtach (np. przy kieszonce na bluzce) chętnie bym kupiła taki t-shirt :)

Tymczasem zobaczcie, jak wygląda tkanina, o której piszę i która zapewne już niedługo wejdzie do naszych wnętrz :)


Miłego 
Martyna!

Ź: http://www.elisastrozyk.de/seite/news.html

You Might Also Like

0 komentarze

Znajdź nas na Facebook'u

Instagram