Schowek tu, schowek tam..czyli praktyczne schowki w mieszkaniu

10:05

Każdemu marzy się duży i przestronny metraż. Niestety nie zawsze dysponujemy przestrzenią łatwą do zaaranżowania. Sztuką jest z małej czynić cuda i umeblować ją w przytulny i praktyczny sposób.
Każdy z nas ma swoje ulubione bibeloty, na których przechowywanie zazwyczaj brak pomysłu, a przede wszystkim miejsca. Dla jednych książki są najcenniejszym dobrem, a w małych M znalezienie miejsca na ukochaną biblioteczkę to nie lada wyzwanie. Dla innych domowe sprzęty albo dodatki to powód do szukania dodatkowego miejsca.
Na początku remontu czy aranżacji warto zastanowić się, gdzie i w jakiej wielkości da się wygospodarować lub sprytnie ukryć to, czego nie chcemy, zyskując dodatkową przestrzeń.

Najbardziej popularnym schowkiem są schody. Dla posiadaczy dwupoziomowych mieszkań/domów to idealne miejsce na stworzenie bardzo praktycznego i gustownego miejsca. Możemy zastosować metodę ukrycia wszystkiego w szafkach zrobionych na zamówienie, albo wręcz przeciwnie, stworzyć miejsce na pamiątki z podróży lub inne ulubione bibeloty, którymi chcemy się pochwalić.


schowki3
schowki2
schowki1
schowek 13
schowek 11

Dla odważniejszych polecam połączenie kuchni ze schodami i stworzenie w nich miejsca na gadżety kuchenne.
schowek 12
schowki4

Niestety nie wszyscy mają takie szczęście i poszukiwania schowków ciąg dalszy. Dobrym pomysłem są różnego rodzaju zakamarki. Zastanówmy się - szafy robione na wymiar oraz meble ze schowkami, np. pufy, stoliki z szufladami, w których można pochować drobiazgi. Dodatkowym miejscem mogą być kanapy czy fotele, które w poręczach mają wbudowane półki. Takie meble są nie tylko funkcjonalne ale zapewnią Ci także wiele miejsca do składowania.

schowki
schowek10
schowki6
schowki9

Jeśli szukacie bardzo oryginalnych pomysłów to szafki w wannie powinny Was zadowolić. Tak, tak drodzy czytelnicy, dziś wszystko jest możliwe, nawet półki w wannie. Czyż to nie jest praktyczne?:)
A jakie Wy macie pomysły na dodatkową przestrzeń w mieszkaniu?

schowki8

Autor: MK

Źródło: lovingit.pl, projektyarchiko.blogspot.com, forum.muratordom.pl, we-dwoje.pl

You Might Also Like

0 komentarze

Znajdź nas na Facebook'u

Instagram