Beton "wkracza na salony".

10:22

Jest wiele sposobów na upiększenie wnętrza. Dla wielu Loft kojarzy się z nazbyt surowym klimatem, dla innych to wyrażenie własnej osobowości, odrębności, duże pole do aranżacyjnego popisu.

Beton jest jednym z tych materiałów, który zaskakuje swoją kontrowersyjnością i wykorzystaniem we wnętrzach. Dziś nie tylko podłoga, ale ściany, sufity czy dodatki znajdują odzwierciedlenie w wykorzystaniu tego materiału. Rynek oferuje nam tynk strukturalny o fakturze przypominającej beton, płyty betonowe o różnej konstrukcji i materiale wykonania.

Bardzo ciekawą ofertę prezentują firmy Loft Design System i ConcreAte. Pierwsza firma w swojej ofercie wprowadziła płyty imitujące beton wykonane z kompozytu na bazie gipsu o bardzo lekkiej konstrukcji i łatwym montażu, nie wymagającym dodatkowego systemu wzmocnień i z możliwością montażu na ścianach K-G. Dostępne formaty płyt CONCRETE 60x60 oraz 100x60 w dwóch odcieniach Dove Gray i Ivory White pozwalają nawet na niewielkiej powierzchni stworzyć namiastkę loftu.  Są łatwe w obróbce, więc pozwalają na wykonywanie w nich otworów, np. pod tv i dopasowanie do wnętrza.

Firma ta współpracuje ze znanym programem wnętrzarskim DekoratorniaTV i umożliwia w ten sposób swoim odbiorcom pokazanie montażu czy obróbki materiału.

dekor_concrete_strona_top

Druga specjalizuje się w betonie architektonicznym i oferuje gotowe prefabrykowane elementy z betonu o różnych rozmiarach, 4 dostępnych odcieniach kolorystycznych i różnorodnej fakturze.


Obie firmy dążą do stworzenia produktów dla najbardziej wymagających klientów oddając naturalną strukturę betonu, dzięki temu oferowany produkt  ma indywidualny charakter i wygląd. Każda z płyt to niepowtarzalny element, stąd tak bardzo urzekają swoją wyjątkowością.

Beton świetnie oddaje klimat loftu, ale możliwości jego zastosowania we wnętrzu są nieograniczone, więc jak mawiają "do odważnych światy należy". Ja zdecydowanie do takich należę...Jestem zwolenniczką betonu i jest do drugi po cegle materiał, który pojawi się w mojej realizacji.

A oto kilka przykładów aranżacji wnętrz z wykorzystaniem płyt betonowych w salonie, kuchni, łazience ;)

Nie macie pomysłu na zagospodarowanie ściany? Płyty betonowe w formie układanki - biuro ConcreAte.

Obrazek

A tu w łazience...

Obrazek 
Loftowa kuchnia z betonem w roli głównej

Obrazek

Salon

Obrazek

Obrazek

I na koniec świeżutka aranżacja Dekoratorni z wykorzystaniem betonowych paneli dekoracyjnych Loft Design System na ścianie w salonie o nowoczesnym charakterze.

Obrazek

Moi drodzy to nie koniec mojej przygody z betonem. Już niedługo pojawią się zdjęcia ze świeżutkiej aranżacji z wykorzystaniem betonowych paneli dekoracyjnych Loft Design System w salonie i sypialni.

Autor: MK

Źródło: loftsysytem.pl, concreate.pl, ladnydom.pl, wnetrzawebzine.pl, dekoratorniatv.pl

You Might Also Like

0 komentarze

Znajdź nas na Facebook'u

Instagram