Drzewo - wieszak

Często urządzając wnętrze zapominamy o dość istotnym według mnie miejscu, jakim jest przedsionek. Malujemy ściany lub kładziemy tapetę i kupujemy wieszak...

No właśnie - wieszak.

Kiedy urządzałam dom, przychodziły mi do głowy różne pomysły. W końcu stanęło na drzewie, które wycięłam z płyty mdf. Pomalowałam czarną farbą i przykręciłam do niego metalowe haczyki. Chciałam mieć pewność, że po zawieszeniu płaszcza, drzewo nie odpadnie od ściany, dlatego niektóre haczyki zostały przymocowane do ściany razem z drzewem.

Pokaże wam kilka oryginalnych pomysłów, które nie raz zachwycą waszych znajomych.

1. Drzewo z mdf (http://360puredesign.wordpress.com/2013/03/05/realizacje-2/)

wieszak 2

2. Wieszaki z pędzli, na pomysł których wpadł Dominic Wilcox. Pewnego razu, gdy designer nie umył pędzli, odkrył, że mogłyby posłużyć jako wieszak. Podejrzewam, że włosie pędzla należy zanurzyć w dobrym kleju lub innej cieczy tak, by można było bez obaw powiesić kurtkę :)

Dominic-Wilcox1,fecga,dfa,a

3. Pomysł, który i ja rozważałam, to zwykła drewniana deska. Według mnie im mniej oszlifowana, tym lepiej prezentuje się na ścianie.

Untitled-1

4. Świetnym pomysłem jest również wieszak z... drewnianych wieszaków lub ze starych drewnianych miar.

Untitled-2

5. A jak zrobić drzewo - wieszak nie koniecznie z płyty mdf? Można namalować je bezpośrednio na ścianie lub zakupić naklejkę ścienną z wzorem drzewa i wkręcić haczyki.

z10622083K,Zrob-to-sam--wieszak-dekoracja---Przedstawiamy-pom

Autor: MGR

Źródło: szpargaly.pl, czterykaty.pl, www.e-mieszkanie.pl, www.worldlux.pl

Znajdź nas na Facebook'u

Instagram