Tipi na każdą okazję

12:11

Dziś mamy coś dla mam, ale myślę ze nie tylko ;) Pokażemy Wam dwa przykłady, jak samodzielnie zbudować tipi. Taki namot dzieciom przyda się nie tylko w domu do zabawy, ale również w ogrodzie. Tak naprawdę nie ma znaczenia jakiego materiału użyjecie - może być dowolny, natomiast sam szkielet jest tworzony przeważnie tak samo. 

Poniżej pokaże dwa różniące się nieco przykłady, jeden prostszy do stworzenia, drugi już bardziej czasochłonny. 

Myślę, że dzieciaki uwielbiają chować się w takich namiotach, zapewne każdy z Was pamięta jak budował swoją bazę z krzeseł i kocy ;)

Więc - do roboty ;)


TIPI NR 1 (troszkę bardziej czasochłonne) 

Potrzebujemy:
- 6 drewnianych listew, belek, kijów - czegoś co będzie naszym szkieletem do tipi - takie materiały znajdziecie w każdym Leroy
- wiertarki
- sznurka
- skrawki materiału

Nawiercamy przy końcach listw dziury - każda dziura na każdej listwie musi być mniej więcej w tym samym miejscu.Następnie przewlekamy przez nie sznurek i w odpowiedni sposób układamy listwy i je ze sobą wiążemy.Następnie bierzemy różnego rodzaju skrawki materiałów jakie  mamy w domu i staramy się je owinąć wokół drewnianej konstrukcji. Jedna cześć materiału musi przejść pod belką i zostać owinięta aby nam nie spadło wszystko na dół ;)

Powtarzamy czynność od góry do samego dołu. Oczywiście pamiętamy o tym by pozostawić wejście do tipi, owijamy wtedy materiał na listwach w odpowiednich miejscach. Zobaczycie to na zdjęciu poniżej.Takie kolorowe tipi wypełniamy w środku poduchami i zapraszamy dzieci do zabawy ;)TIPI 2 - TROSZKĘ ŁATWIEJSZE NIŻ POPRZEDNIE ;)

Potrzebujemy:
- tak jak poprzednio drewniane listwy natomiast w tym wypadku wystarczą 4 sztuki
- sznurek
- wkrętarkę i wkręty lub młotek i małe gwoździe
- duży kawał materiału

Zaczynamy oczywiście od nawiercenia dziur w listwach tak jak w TIPI NR 1.
Następnie na jednym końcu sznura tworzymy supeł a drugi koniec przekładamy przez dziury w listwach. Odpowiednio układamy listwy, tak aby były one rozstawione w odpowiedniej odległości i mocno związujemy sznurem.

Kolejnym krokiem jest przymocowanie do listew materiału. Możecie użyć młotka lub wkrętarki - tutaj technika dowolna. 


Z przodu tam gdzie ma być wejście zawijamy delikatnie materiał na belce. Resztę materiału odwijamy na zewnątrz tipi. Wrzucamy do wnętrza poduchy i gotowe :)
Miłego tworzenia - Martyna

Ź: thehandmadehome.net, 

You Might Also Like

0 komentarze

Znajdź nas na Facebook'u

Instagram