Małe mieszkania w bloku

05:00

Mieszkam w Polsce i wiem, jakie są mieszkaniowe realia :) Zazwyczaj posiadamy małe mieszkania w bloku i naszym głównym zmartwieniem już na starcie jest to, w jaki sposób możemy urządzić niewielką przestrzeń. 

Kilka razy spotkałam się z tym, że w nawet najmniejszej przestrzeni mieszkalnej, każdy chce mieć kąt do leżenia przed TV czy miejsce, by wygodnie zjeść. Nic w tym dziwnego :)

Jak to wygląda? A no w praktyce tak, że wchodząc do pustego, świeżutkiego mieszkania jedni mają już wizję, co i jak, a inni zaczynają kombinować, jak zmieścić stół kosztem dużej, wygodnej kanapy. 

Kochani, w małych mieszkaniach liczy się przede wszystkim pomysł, wyobraźnia przestrzenna, niestety bez tego ani rusz. Musimy pamiętać o kilku żelaznych zasadach: jasne kolory - ewentualnie akcentujemy ciemnymi kolorami, błyszczące powierzchnie, jasne zasłony (odbijają pięknie światło), musi być ciąg komunikacyjny np. między kuchnią, a salonem - nie można tego zaburzać :), dobrze rozplanowane oświetlenie.

No, ale żeby nie było tak źle mam dla Was kilka inspiracji małych mieszkań :)

Może Was natchnę ;)

Miłego - Martyna
Ź: dobrzemieszkaj.pl

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Mieszkanie ładne, widac, że masz dosyć przestrzeni aby je ładnie urzadzić. Ja niestety takiego luksusu nie miałem, dlatego postanowiłem kupić nowe mieszkanie we Wrocławiu na kredyt. Dużo większa przestrzeń i wygoda.

    OdpowiedzUsuń

Znajdź nas na Facebook'u

Instagram